strumica denes logo

(ФОТОГАЛЕРИЈА) СТРУМИЧАНИ ЗА ПРВ ПАТ ВО ЕРУСАЛИМ ОСТАВИЈА КРСТ НА КОЈ Е ИСПИШАНА МОЛИТВАТА НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК!

Автор:

Датум:

април 26, 2019

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

април 26, 2019

Категории:

Струмица

Ерусалим доби крст од струмичани на кој е испишана молитвата на МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК! Како што не информираа и самите тие, исто така се одржала и литургија на МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК.

„Да си овде деновиве е вистински благослов и вистинско уживање. Никогаш во животот не сме се чувствувале толку духовно исполнети. И најважно од се’ е тоа што овде знаат за Македонија, и ја почитуваат многу“-изјавија присутните струмичани во Ерусалим за нашиот портал.

Во продолжение погледнете ја фотогалеријата: