strumica denes logo

(ФОТО) „БОНИТА“ му подари посебен стол со натпис „ДР.ГИГО“ на познатиот струмички стоматолог Гиго Граматиков

Автор:

Датум:

октомври 29, 2018

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

октомври 29, 2018

Категории:

Струмица

Познатиот пица ресторан во Струмица „Бонита“ освен што се познати по најдобрите пици и специјалитети знаат да бидат познати и по убавите изненадувања. Овојпат, тие на струмичкиот стоматолог Гиго Граматиков му подарија посебен стол со натпис „ДР.ГИГО“, бидејќи тој често ужива во нивниот амбиент и вкусната храна.

„НЕ ДЕКА НЕ СУМ ЗАСЛУЖИЛ, АМА НЕКOИ ГАЗДИ ЗНААТ ДА ВЛЕЗАТ У ИСТOРИЈАТА. БOБИ СЕ НАДМИНА СЕБЕ СИ! OШТЕ ДOЛГИ ГOДИНИ ДА СИ МИ ЖИВ И ЗДРАВ СO ТВOИТЕ НАЈМИЛИ И ДА И СЕ РАДУВАМЕ ЗАЕДНO НА БOНИТА“ – напиша тој на неговиот фејсбук профил.