strumica denes logo

(ФОТО) „БЕТОВЕНОВА“ ВЕЧЕРВА КОНЕЧНО ДОБИ НОВ АСФАЛТЕН СЛОЈ!

Автор:

Датум:

септември 10, 2019

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

септември 10, 2019

Категории:

Струмица

Вечерва нов асфалтен слој беше ставен на улицата ,,Бетовенова” на потегот од црквата ,,Св.15 Тивериополски Свештеномаченици” до мостот со улицата ,,Бошко Буха” на површина од 2.000 метри квадратни.