Еве какво ќе биде времето денес

јануари 25, 2023

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне во источните делови. На планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 4 до 9 степени.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ