strumica denes logo

(ЕКСКЛУЗИВНО) ВЛАДИКА ЈАКОВ УТРЕ ГО НОСИ БЛАГОДАТНИОТ ОГАН ОД ЕРУСАЛИМ ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

април 26, 2019

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

април 26, 2019

Категории:

Струмица

Службата за Велики Четврток во храмот „Свети Кирил и Методиј“ синоќа ги воодушеви присутните верници.
Со службата на читањето на дванаесетте евангелија со прекрасно пеење началствуваше Владиката Велички Господин Јаков. Во делот на неговото обраќање Владиката објави дека од Синодот на МПЦ е избран да го донесе Благодатниот Оган од Ерусалим. Огнот во Струмица ќе пристигне утре околу 23:00 часот.