strumica denes logo

ДВЕ ЛИЦА ЗАГИНАА ВО СООБРАЌАЈНАТА НЕСРЕЌА НА ПАТОТ РАДОВИШ-ШТИП!

Автор:

Датум:

мај 3, 2024

Автор:

Датум:

мај 3, 2024

Како што информираа од СВР-Струмица за Струмица Денес, во сообраќајната несреќа што се случи на патот Радовиш-Штип загинаа две лица, а едно лице е пренесено во болницата во Штип. Увид на местото во моментот врши Јавен обвинител.