ДВЕ ЛИЦА ОД СТРУМИЦА ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА – СО ТВРДИ ПРЕДМЕТИ НАПАДНАЛЕ 37 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ!

март 18, 2023

На 17.03.2023 во 15.00 часот полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода С.С.(35), а малку подоцна и М.Д.(40), двајцата од Струмица, поради тоа што околу 13.00 часот физички го нападнале В.К.(37) од Струмица, при што употребиле и тврди предмети. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: