strumica denes logo

До сабота сончево и топло, во недела под влијание на влажен бран се очекуваат поројни дождови, грмежи и засилен ветер

Автор:

Датум:

септември 20, 2023

Автор:

Датум:

септември 20, 2023

До сабота ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена облачност. Денес ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи, а во четврток попладне нестабилно ќе биде на повеќе места. Особено топло ќе биде во петок и сабота, а во недела под влијание на влажен бран се очекува на повеќе места да има пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Температурите во Струмица ќе се движат од 16 до 29 степени целзиусови.