ДЕНЕСКА И УТРЕ ПРЕД „ГЛОБАЛ“ ЌЕ СЕ ДЕЛАТ БЕСПЛАТНИ ВЛЕЗНИЦИ ЗА СВЕТАТА ЛИТУРГИЈА СО ПАПАТА ФРАЊО ВО СКОПЈЕ!

мај 2, 2019

Денеска и утре со почеток од 09:00 часот па се до 17:00 часот, пред „Глобал“ во Струмица ќе се делат бесплатни влезници за светата Литургија со папата Фрањо на плоштадот „Македонија“ во Скопје на 7 мај.

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ