Денес врмето ќе биде сончево со умерена облачност

април 11, 2023

Сончево со умерена облачност, во североисточните делови со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен и северозападен правец.

Температурите во Стрмица ќе се движат од 5 до 15 степени целзиусови

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ