strumica denes logo

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Автор:

Датум:

март 25, 2023

Автор:

Датум:

март 25, 2023

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, во западните делови умерен ветер од западен правец. Попладне и кон крајот на денот ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Температурите во Струмица ќе се движат од 7 до 20 степени целзиусови