Денес времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

април 12, 2023

Променливо облачно со сончеви периоди. Во источните делови ќе има услови за локален дожд. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец.

Температурите ќе се движат од 6 до 16 степени целзиусови

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: