Денес времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

април 1, 2023

Променливо облачно со сончеви периоди и релативно топло. Ќе дува умерен до засилен, а во западните делови повремено силен (над 70 км/час) ветер од југозападен правец. Попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Температурите во Струмица се движат од 8 до 18 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: