Денес времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд

април 25, 2023

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на места нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на ситен град.

Температурите ќе се движат од 9 до 19 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: