Денес времето ќе биде променливо облачно и студено со ветер од над 80 км/час

март 27, 2023

Променливо облачно и студено со засилен до силен ветер од северен правец ( локално над 80 км/час). Во утринските часови во југозападните делови ќе има слаби врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места во текот на денот ќе провејува слаб снег.

Температурите во Струмица ќе се движат од 2 до 9 целзиусови степени.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: