Денес не очекува променливо облачно и студено време

јануари 30, 2023

Времето денес ќе биде променливо облачно и студено, попладне со делумно намалена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од -2 до 6 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: