Денес не очекува променливо облачно и релативно топло време

март 9, 2023

Променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди, а во западните делови значително облачно. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен и југозападен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 5 до 17 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: