strumica denes logo

BU COFFEE ПОБЕДНИЦИ НА STREET BASKET НА СОФ 2019, АЛЕКСАНДАР ШАЈКАРОВ ИЗБРАН ЗА MVP НА ТУРНИРОТ!

Автор:

Датум:

јуни 14, 2019

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

јуни 14, 2019

Категории:

Струмица

Честитки за екипите на BU coffee, Boulevard Bucks и книжарница 5+ за освоените медали и награди. Честитки и за Александар Шајкаров за освоената титула MVP на турнирот. Изминативе 3 дена на кошаркарското игралише на СОУ „Јане Сандански“ во 19:30 часот се одиграа натпреварите на вкупно 16 екипи. Најдобрите вечерва се бореа за награден фонд од 40.000 денари. За публиката следуваа награди за тројки (за возрасни) и лични (за деца) во вредност од 1.000 денари, пернички од АЛМАК – Струмица и пешкири од Фротирка – Делчево. Настанот е поддржан од Општина Струмица, Агенција за млади и спорт, Делегација на Европската унија, Јанев компани, Бу кафе, Еснаф, Сендвич бар, Cafe 19.