БРАВООООООО: СТРУМИЧАНКАТА СЛАВИЦА АНГЕЛОВА НАЈДОБАР ДЕБИТАНТ НА „МАКФЕСТ 2019“

октомври 13, 2019

Талентираната и успешна струмичанка Славица Ангелова синоќа настапи во големото финале на „Макфест 2019“ и беше прогласена за најдобар дебитант за оваа година. Славица како и секогаш се претстави во најдобро светло со својата песна насловена „Љубовта не боли“. Песната е во изработка на големи професионалци, текстот на Јован Јованов и Елвир Меќиќ, како и музиката исто е изработка на браќата Иван и Јован Јованови!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: