Home

Perdormire
Струмица

БЛАГИЦА КАЛЕВА ЗА „ФОКУС“ ВЕЛИ ДЕКА КОНЕЧНО ДОЧЕКАЛА ВО НИВНИОТ ДОМ ДА СЕ ПЛАЧЕ ОД СРЕЌА!

Home

Во домот на популарната фолк пејачка Благица Калева, во Струмица, вчера имало голема причина за радост. Борче, момчето на нејзината ќерка Марија, на романтичен начин, со транспарент и со музика, ја запросил својата сакана, а на пат било и бебето.
За „Фокус” Благица раскажува низ солзи за убавиот настан, а гласот и трепери од емоции. Вели дека по сите горчливи солзи кои ги исплакала во животот, вчера за прв пат пролеала солзи радосници. – пишува „ФОКУС“

-Ете, и ние дочекавме во нашиот дом да се пее, да се плаче од среќа. Марија и Борче се заедно од деца, цели 13 години трае нивната љубов, и бебето ќе ни дојде наскоро. Иако се подразбираше дека тие, со оглед на нивната љубов и желбата да си имаат свое семејство, еден ден ќе запловат во брачните води, сепак, запросувањето на некој начин беше изненадување. Борче ми се јави и ми откри што подготвува, па заедно се договоривме да и кажеме на Марија дека ќе одиме на роденден, се дотеравме, како што доликува. Седевме дома, таа чека Борче да и се јави, наводно за роденденот, јас целата треперам, не смеам ништо да откријам, а ни самата не знаев што точно ќе и приреди. Тогаш тој и се јави и и рече да излезе на балконот. Живееме на четвртиот кат во зградата, а доле на приземје се наоѓа неговиот дуќан со оптика. Марија ништо не предосети, а кога се појави на балконот, Борче и неговите другари беа доле со голем транспарент. Во исто време, пред влезната врата се слушнаа звуците на гитарите, мојот бенд ја засвири песната ,,Дајте ми ја” – вели Благица за „ФОКУС“

Целосната вест може да ја погледнете со кликнување на следниот ЛИНК
ИЗВОР:  ФОКУС