strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и посвежо

Автор:

Датум:

октомври 9, 2023

Автор:

Датум:

октомври 9, 2023

Сончево со мала до умерена локална облачност и посвежо. Ќе дува умерен, а долж Повардарието краткотрајно засилен ветер од северен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 13 до 23 степени целзиусови.