УХМР НАЈАВУВА: ДЕНЕС СЕ ОЧЕКУВАТ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД – НАМЕСТА ЌЕ НАВРНАТ НАД 20Л/М2!

ноември 8, 2023

Времето денес ќе биде облачно, почнувајќи од северозападните и северните делови со повремени врнежи од дожд, кои во текот на денот ќе се прошират насекаде. Врнежите локално ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи, а наместа ќе наврнат над 20 л/м2. Претпладне ќе дува слаб до умерен јужен, а попладне и кон крајот на денот засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието.

 

Температурите во Струмица ќе се движат од 4 до 16 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: