strumica denes logo

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

Автор:

Датум:

октомври 6, 2023

Автор:

Датум:

октомври 6, 2023

Променливо облачно со сончеви периоди. Претежно во западните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 12 до 23 степени целзиусови.