СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА ПАТОТ СТРУМИЦА-НОВО СЕЛО, ПОВРЕДЕНИ СЕ ПОВЕЌЕ ЛИЦА!

февруари 20, 2022

На 20.02.2022 во 00.55 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистралниот пат Струмица – Ново Село, делница од с.Босилово-с.Турново, се случила сообраќајна несреќа патничко возило „мазда’’ управувано од О.С.(45) од с.Старо Балдовци, струмичко и патничко возило „бмв х3’’ со струмички регистарски ознаки, управувано од В.Џ.(45) од с.Градско Балдовци, струмичко. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот на возилото „мазда“, А.А.(25) од с.Старо Балдовци – сопатник во возилото „мазда“ и В.Ј.(33) од с.Градско Балдовци – сопатничка во возилото „бмв“, констатирани во болницата во Струмица. Додека со телесни повреди се здобила В.Џ., малолетен сопатник во возилото „мазда“, С.И.(42) од с.Градско Балдовци – сопатничка во возилото „бмв“ и малолетна сопатничка во возилото „бмв“ од с.Градско Балдовци, констатирани во болницата во Струмица. Увид извршила екипа од СВР Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: