ПОЛИЦИЈАТА ПРОНАЈДЕ МЕТАДОН КАЈ 30 ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД СТРУМИЦА!

декември 12, 2023

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Ј.К.(30) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“. На 05.05.2023 во Струмица, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле метадон.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: