(ФОТОГАЛЕРИЈА) ОДРЖАНА ТРЕТАТА ТРАДИЦИОНАЛНА СТРУМИЧКА ЗАБАВА ВО СКОПЈЕ ОРГАНИЗИРАНА ОД СТРУМИЧАНИ!

мај 11, 2019

На 8 мај во скопско Дебар маало во Вила Нина Хотел се одржа третата традиционална Струмичка забава во организација на Струмичани кои живеаат во Скопје кои преку социјалните мрежи и лични контакти ги собра љубовта кон родниот град. Радоста, возбудата, носталгијата, среќата беа збогатени со изложба на фотографии од Струмица, пригодна музика и богата лотарија од фирми чии соственици се струмичани: Колид, Јока, Вила Нина хотел, Биг Нидо-Дени Компани, Атлантис, Ла Пуерта, Инжинеринг консалтинг Христови, Дема стил, Диотра и други. Во продолжение погледнете ја целосната фотогалерија:

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: