Времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

август 29, 2023

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално во попладневните часови процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд за кратко време, поинтензивни електрични празнења, силен ветер и појава на град. Дневната температура ќе се намали за пет до осум степени. UV=6

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ