strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец

Автор:

Датум:

септември 28, 2023

Автор:

Датум:

септември 28, 2023

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 13 до 26 степени целзиусови.