strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Автор:

Датум:

јуни 27, 2023

Автор:

Датум:

јуни 27, 2023

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. UV=8

Температурите во Струмица ќе се движат од 10 до 26 степени целзиусови.