Времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност

јули 25, 2023

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер од јужен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 20 до 36 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: