Топло време до вторник, од среда ќе има промена на времето со локални врнежи од дожд

октомври 22, 2023

Продолжува периодот на релативно топло време. Во среда кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд, кои ќе продолжат во текот на ноќта и во четврток, кога ќе бидат проследени со ретки грмежи. Услови за локален дожд ќе има и во петок.

Температурите во Струмица ќе се движат од 7 до 23 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: