БОЈАН МАРКОВ ГО ФАТИ СВЕТИОТ КРСТ ВО ЧАНАКЛИЈА!

јануари 19, 2024

Православните христијани во Македонија денеска го слават празникот Богојавление – Водици. Во храмовите на Македонската Православна Црква се одржуваат литургии, а денеска традиционално се потопува крстот во македонските реки, езера и водни површини.

Годинава, најбрзиот во водите на Чанаклија беше Бојан Марков.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: