21 ГОДИШНО МОМЧЕ ОД ЗУБОВО ИЗЛЕТАЛО СО НЕРЕГИСТРИРАН МОТОР НАДВОР ОД КОЛОВОЗОТ!

август 1, 2022

На 31.07.2022 околу 23.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат од село Зубово кон село Ново Село, струмичко, А.П.(21) од с.Зубово, управувајќи мотоцикл „јамаха“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Медицински центар Струмица, а увид на местото извршила екипа на Полициска станица Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: