strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Автор:

Датум:

јуни 21, 2023

Автор:

Датум:

јуни 21, 2023

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне во планинските подрачја ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд. UV=8

 

Температурите во Струмица ќе се движат од 10 до 26 степени целзиусови.