strumica denes logo

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА ДЕНЕС: Утрото студено, преку денот сончево и потопло со мала локална облачност

Автор:

Датум:

ноември 20, 2023

Автор:

Датум:

ноември 20, 2023

Утрото студено, преку денот сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.
Температурите во Струмица ќе се движат од 3 до 14 степени целзиусови.