СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА ВЧЕРА ЗА СЕДУМ ЧАСА КАЗНИЛА 37 ВОЗАЧИ КОИ УПРАВУВААТ ВОЗИЛА СО БРЗИНА ПОГОЛЕМА ОД ДОЗВОЛЕНАТА!

август 26, 2019

– На 25.08.2019 во периодот од 14.00 до 20.00 часот на подрачјето на СВР Струмица била спроведена акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената. Во акцијата се констатирани 37 прекршоци, за што им биле изречени соодветни казни.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: