ПРИВЕДЕН СТРУМИЧАНЕЦ: АГРЕСИВНО СЕ ОДНЕСУВАЛ КОН ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ!

август 15, 2022

На 15.08.2022 година во 01.10 часот во просториите на Полициската станица Струмица бил приведен Т.Т.(51) од Струмица, затоа што на улица „Братство единство“ во Струмица агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејства. Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: