Под влијание на топла воздушна маса во следните денови се очекуват температури над 35 степени целзиусови

август 16, 2023

Под влијание на топла воздушна маса во следните денови времето ќе биде претежно стабилно со пораст на дневната температура, која од четврток до недела во најголем дел од земјава ќе надминува 35 степени.

Температурите во Струмица ќе се движат од 18 до 31 степен целзиусов.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: