strumica denes logo

14 ГОДИШНИК ОД ИЛОВИЦА ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА!

Автор:

Датум:

јули 8, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

јули 8, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

На 07.07.2023 во 01.30 часот на улица во с.Штука, струмичко, 14-годишник од с.Иловица, струмичко, управувајќи мотоцикл „џилера 125“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. Во несреќата малолетникот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ