Денес и утре стабилно и сончево, од среда повторно се очекуваат нови врнежи од дожд

ноември 13, 2023

Во следните два дена ќе се задржи стабилно време, сончево со мала до умерена облачност. Во среда во попладневните часови се очекуваат нови врнежи од дожд.

Температурите во Струмица ќе се движат од 8 до 15 степени целзиусови.
Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: