strumica denes logo

ОД ДЕНЕС НОВ ВЛАЖЕН БРАН: ВРЕМЕТО ЌЕ БИДЕ ОБЛАЧНО СО ПОВРЕМЕНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД!

Автор:

Датум:

ноември 10, 2023

Автор:

Датум:

ноември 10, 2023

Од денес под влијание на нов влажен бран времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои повисоките планини повремено ќе преминуваат во снег. Наместа ќе има пообилни врнежи, а во сабота и локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Денес и утре ќе дува засилен ветер од јужен и југозападен правец. Во почетокот на следната седмица ќе има преодно стабилизирање на времето.