Времето денес претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

јуни 1, 2023

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа ќе има поинтензивни процеси во форма на краткотрајно невреме со силен ветер и услови за изолирана појава на град.

Температурите во Струмица ќе се движат од 13 до 24 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: