Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност

мај 5, 2023

Сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови претежно во југоисточните делови ќе има повремен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

 

Температурите во Струмица ќе се движат од 10 до 21 степен цезлиусов.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: