strumica denes logo

Времето денес ќе биде претежно облачно

Автор:

Датум:

мај 2, 2023

Автор:

Датум:

мај 2, 2023

Претежно облачно, во источните делови со сончеви периоди. Кон крајот на денот и во текот на ноќта почнувајќи од запад ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен и југоисточен правец.

 

Температурите во Струмица ќе се движат од 9 до 19 степени целзиусови