strumica denes logo

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ОФИЦИЈАЛНО ОТВАРАЊЕ: Д КЛУБ-РАДОВИШ Е НОВОТО МЕСТО КАДЕ ВАШИТЕ ПРОСЛАВИ ДОБИВААТ БЛЕСОК!

Автор:

Датум:

март 23, 2018

Категории:

Ново во Градот

Автор:

Датум:

март 23, 2018

Категории:

Ново во Градот

Синоќа во Радовиш се случи долго очекуваното свечено отварање на рибниот ресторан Д КЛУБ. На самото отварање присуствуваа многу гости кои им посакаа успешна работа во иднина на сопствениците.

Во склоп на Д Клуб се наоѓаат повеќе содржини: Ресторан за 500 гости, Фамилијрна сала за 70 гости како, Рибен ресторан за 90 гости и тераса затворена за 100 гости. Спортски содржини се Олимписки Базен и Детски базен за непливачи, Терени за Тенис, Терен за Фудбал/Кошарка како и Трим стази… Професионално организираме секаков тип на настани, веселби и кетеринг за клиенти во Радовиш и во околните градови Штип, Струмица… Дел е од група компании чија главна дејност е производство и промет со храна БЕСТФУД ТИ доо фабрика за преработка на зеленчук и млекарница ЃОРГИЕВИ

Убавината од синоќа има ново име. Рибен Ресторан Д Клуб – Радовиш. Капацитет 100 луѓе за алакард послужување. Лукс амбиент за Ваша удобност. За Свечености и Настани во Уникатен простор и амбиент прилагоден само за Вас! Повелете и пробајте ги специјалитетите на нивните мајстори и уживајте во прекрасниот амбиент и песната на музичарите во Рибен Ресторан Д Клуб.