СПОДЕЛУВАЈТЕ: ОРГАНИЗИРАН ХУМАНИТАРЕН КОНЦЕРТ ЗА ТОМЕ ЈАНЕВ!

јуни 4, 2019

Во големата сала НУЦК „Антон Панов“-Струмица, на 13.06.2019 (четврток) со почеток од 19:30 часот ќе се одржи хуманитарен концерт за Томе Јанев. Влезниците на концертот ќе чинат 150 денари. Пијанистката Клара Ристова ќе изведе класични дела, придружена од поезија од странски и домашни автори во изведба на Наташа Василевска-Трајчевска!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: