ПРИЈАВЕН ФИЗИЧКИ НАПАД ПРЕД СПОРТСКА ОБЛОЖУВАЛНИЦА ВО СТРУМИЦА

јануари 14, 2024

На 12.01.2024 година во Полициската станица Струмица Б.К. (35) од село Седларцци, струмичко, пријавил дека околу 15.35 часот пред спортска обложувалница во Струмица бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: