УШТЕ 4 МЕСТА СЛОБОДНИ ЗА ИСТАНБУЛ ПО ЦЕНА ОД 100 ЕВРА ОД ЛИЦЕ- ПАТУВАЈТЕ СО МАЈ ТРАВЕЛ СТРУМИЦА!

април 11, 2018

4 места
ИСТАНБУЛ – 100 € ПО ЛИЦЕ
13 април – 15 април 2018
3 дена / 2 ноќевања со појадок +

Последни места 4 :

Сандански – Кулата-Кавала-Александрополис-Истанбул
Заминување од Сандански / паркинг 13, бул. Свобода, Сандански во 05.00 часот
превоз+разглед на Истанбул со водич

Истанбул е град на легенда и историја. Тој магичен град ни нуди толкава прекрасна разновидност со својот пејсаж како ниеден град во светот. Значаен е по тоа што е расположен на два континента и тоа во Европа и зазема дел од Азија. Располозен на седум брда и запилскуван од водите на синиот Босфор прави слика од која никој не може да остане рамнодушен. Тој бил метропола 2600 години,што значи подолго од било која друга метропола во светот.

Во цената е вклучено :

*Превоз со автобус
*Две ноќевања со појадок во хотел со 3 звезди
*Панорамска обиколка на Истанбул со локален водич
*Посета на парк Парк Емир
*Посета на бугарската црква Св. Стефан
*Посета Тнс Тиуркуазу аквариум и најголемиот трговски центар во Европа – форум во Истанбул (плаќање за аквариум се плаќа одделно);

Во цената не е вклученo:

*Влезници за музеите
влезници и дополнителни настани / прошетка со бродов на Босфорот – 17 евра;
Вечер автобуска турнеја со посета на Виа Порт Венеција и плоштадот Тасим – 12 €;
Влезници за Sea Life / Turcoazo / 50 TL за возрасни; 40 TL / за деца до 15 години и возрасни над 65 години /;
Посета палатата Долмабахче – 25 евра;
Транспорт од Струмица 2000 денара во едан правец за 4 лица !

• Email: mytravelbgmk@gmail.com
• MyTravel Strumica
+389 78 998 748 MK viber, +359 878 568 207 – BG

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ