strumica denes logo

ФОТО: Заев на мотор од Струмица пристигна на именден во Крушево

Автор:

Датум:

април 16, 2018

Категории:

Магазин

Автор:

Датум:

април 16, 2018

Категории:

Магазин

Премиерот Зоран Заев вчера на мотор дојде од Струмица во Крушево, каде му беше гостин на градоначалникот Томе Христоски, по повод неговиот именден, објави Фокус.

Заев пристигнал со поголема група на моторџии и направиле обиколка низ градот, додека Христоски ги придружувал во автомобил за време на обиколката.