(ФОТО) БИЛЈАНА И КИРИЛ АХТАРОВИ ПРИНЦ И ПРИНЦЕЗА НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ 2019!

март 9, 2019

Билјана и Кирил Ахтарови се новите принц и принцеза, кои утревечер, ќе ја предводат карневалската поворка во Струмица. За принц и принцеза беа прогласени на вечерашниот „Бал под маски“, што се одржува традиционално секоја година во рамките на карневалските манифестации.

Утревечер, со почеток во 18:30 часот, стартува традиционалниот Струмички карневал!

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: